Bize Yaz

×
Merhaba, Başarı Garantili Eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

HAVACILIK İNGİLİZCESİ

HAVACILIK İNGİLİZCESİ

Havacılık sektöründe uluslararası çalışan ya da kariyer planlarına havacılığı eklemiş genç mezunların ihtiyacı olan tek şey: Havacılık İngilizcesi! Günümüz dünya dili İngilizceyi bilmenin havacılıkta kariyerine devam etmek isteyenler için zorunlu hale gelmiştir. İngilizce yalnızca gündelik yaşamda değil; havacılık sektöründe de önemli bir ihtiyaçtır. Havacılık İngilizcesi programı; Pilotlara İngilizce, Kule İletişim Uzmanlığı İngilizcesi, Kabin Personeli İngilizcesi, Teknisyenlere İngilizce, Yer Hizmetleri  İngilizcesi,  Havaalanı  Güvenlik  İngilizcesi  ve  Satış  Pazarlama  Destek İngilizcesi eğitimleri vererek katılımcılarını havacılık sektöründe başarıya ulaştırmaktadır.

PİLOTAJ İNGİLİZCESİ:

Havacılık sektöründe uluslararası kariyer planlayan pilotların alması gereken ICAO 4 sınavı hazırlık eğitimi programı Pilot İngilizcesi programıyla katılımcılara uçuşun her aşamasında İngilizce konuşma, iletişimde bulunma yetkinliği kazandırılır.

Program içerikleri katılımcıların havacılık terimleri dağarcığını geliştirme, üretken dil yeteneklerini geliştirme amaçlı olup her bir bölümü olağan operasyonlar, olağandışı operasyonlar ve acil durumlar üzerine uyarlanmış gerçek hayattan izler taşıyan senaryolarla altışar dersten oluşur.

KABİN PERSONELİ İNGİLİZCESİ:

Uçaklarda kabin görevlisi olarak yolcularla ilgilenen personele yönelik eğitim programıdır. Kabin personeli İngilizcesi programı dahilinde katılımcının tüm ihtiyaçlarını karşılayan program içeriğinde;
• Katılımcıların  akıcı  İngilizce  konuşma  becerilerini  geliştirmek  birincil  hedef  olarak belirlenmiştir. Eğitim sonunda akıcı İngilizce konuşma becerileri gelişen kabin personelleri kariyerlerine uluslararası sahalarda devam edebilmektedir.
• Program kapsamında; uçuş sırasında yolcularla nasıl net, etkili, verimli ve anlaşılabilir iletişim kurabilecekleri,
• Uçuş içi güvenliği nasıl sağlayacakları,
• İlk  yardım ve tıbbı asistanlık  gibi  mesleki  ihtiyaçlarına  cevap  verirken  kullanacakları İngilizce konular işlenir.

KULE İLETİŞİM UZMANLIĞI İNGİLİZCESİ:

Kule iletişim uzmanlığı İngilizcesi, bu alanda halen çalışmakta olan ya da bu alanda kariyer hedefleyenlere  yönelik  hazırlanmış İngilizce  dil  eğitim  programıdır. Bu  program çerçevesinde katılımcılara kule-uçak arası iletişimde kullanacakları İngilizce dil becerilerinde yetkinlik kazandırılırken; havacılık kuralları, kalkış, alçalma ve inişler, rota bilgileri ve yönlendirmeler, acil durumları idare etme ve sevkler, havacılıkla ilgili kısaltma ve terimleri  içeren  pek  çok  başlıkta  katılımcıların  ihtiyaçlarına  yönelik  konuşma  ağırlıklı İngilizce eğitimi sunulur.

TEKNİSYEN İNGİLİZCESİ:

Uçuşların güvenliğinden sorumlu teknik personele verilen İngilizce dil eğitimidir. Program dahilinde; yalnızca uçakların bakımları ile ilgilenmekle kalmayıp yapılan bakımları kayıt altında tutmak zorunda olan teknisyenlere uçak bakımı ile ilgili konularda özel terminoloji öğretilir. Ders içeriklerinde; uçak bakımı, uçak gövdesi ve motor, havacılık elektroniği, havacılık  terimleri,  teknik  destek  terimleri,  sıklıkla  kullanılan  İngilizce  kısaltmalar  ve içerikleri gibi konularda güncel bilgiler yer alır.

YER HİZMETLERİ İNGİLİZCESİ:

Yer hizmetleri personeline yönelik hazırlanan eğitim programında; kargo, tehlikeli eşyalar, havacılık terimleri, tıbbi bilgi, iletişim, navigasyon, dahil check-in, boarding, kısaltmalar, uçuş öncesi bilgilendirme, kalkış, iniş ve bekleme gibi farklı uçuş bölümlerini içeren konularda kullanılan özel İngilizce terimlerin eğitimi verilmektedir.

HAVAALANI GÜVENLİK İNGİLİZCESİ:

Havaalanlarının güvenliğini, huzur ve düzenini sağlayan personele yolcularla kurdukları iletişimde kullanacakları İngilizce terimlerin konuşma ağırlıklı öğretildiği İngilizce eğitimidir. Bu  eğitimle  katılımcıların  İngilizce;  acil  durumlara  hazırlık  ve  krizleri  yönetebilme, havaalanı güvenliği tesis etmek ve yolcuların güvenliğini sağlamak,  yolculara gerekli uyarı ve ikazlarla yönlendirmek, insani performans kapasitesi gibi konularda İngilizce konuşma yetkinliği sağlanır.

SATIŞ, PAZARLAMA VE DESTEK İNGİLİZCESİ:

Havaalanlarında  farklı  turizm  faaliyetleri  gerçekleştiren  iş  yerlerinde,  satış  ve  destek hizmeti sunan personele verilen İngilizce eğitimidir. Satış pazarlama ve destek personellerine bu eğitim ile;
• Hizmet alanlarına giren  konularda  yolcularla  yoğun  iletişimi  karşılamaları  için  gerekli düzeyde konuşma ağırlıklı dil eğitimi almaları sağlanır.
• Akıcı, anlaşılır düzeyde ingilizce konuşma becerisi geliştirilir.
• Uluslararası tüm aksanlarda İngilizce anlama yetkilerini geliştiren eğitimler verilir.