Bize Yaz

×
Merhaba, Başarı Garantili Eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

TOEFL

TOEFL

TOEFL sınavı, merkezi ABD’de bulunan ETS adlı kuruluş tarafından geliştirilip düzenlenen ve ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası bir İngilizce yeterlik sınavıdır. TOEFL sınavı 165 ülkede 4500 yetkili sınav merkezinde verilmekte ve TOEFL sonuç belgesi 130 ülkede 8000 kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dünyada birçok kurum İngilizce yeterlik sınavı olarak TOEFL’ı tercih etmektedir. TOEFL puanı YDS İngilizce sınavı puanı ile eşdeğer olarak kabul edildiği için YÖK tarafından doçentlik, doktora ve yüksek lisans başvurusu yapmak için yabancı dil puanı istenilen bütün yardımcı doçentler, doktora ve yüksek lisans öğrencileri veya adayları, (ÖSYM, sadece Devlet Üniversitelerinde düzenlenen TOEFL iBT sınavı skorlarını EŞDEĞER olarak kabul etmektedir!– Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek isteyenler,
– Türkiye’deki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi yapmak isteyenler,
– Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelerde hazırlık sınıfını atlamak isteyenler,
– Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşların personel alımlarında İngilizce dil seviyesini belgelemek isteyenler,
– Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşlarda çalışıp yabancı dil tazminatı almak isteyenler,TOEFL sınavı 4 bölümden oluşmaktadır: TOEFL sınavı skoru her bir bölüm 30 puan üzerinden olmak üzere toplam 120 puan üzerinden değerlendirilir. TOEFL sınavı internet üzerinden ETS’nin onayladığı sınav merkezlerinde yapılmaktadır. İngiliz Akademi Dil Okulları, TOEFL IBT eğitimlerini 5000 saatlik TOEFL IBT eğitim deneyimine sahip akademik eğitmen kadrosuyla sunar. Akademik eğitimde en çok tercih edilen TOEFL IBT eğitim merkezimiz Türkiye’de en fazla öğrenciye ve eğitim dönemine sahiptir. TOEFL IBT sistemine geçildiği günden (Eylül, 2006) bugüne yaklaşık 500 dönem TOEFL IBT eğitimini, 4000’e yakın öğrencimize sunmuş bulunmaktayız. Yılların getirdiği deneyimimiz, tümü yabancı öğretmenlerden oluşan uzman eğitmen kadromuz ve özenle hazırlanmış programımızla başarı sözü vermekteyiz.
İngiliz Akademi Dil Okulları sınav hazırlık programıyla hazırlanıp TOEFL sınavına giren öğrencilerimizin %70’i, 79 ve üzeri puan alırken, 100 ve üzeri puan almada bu oran %30’dan fazladır. Kurumumuzda tüm bu rakamlara bağlı olarak her zaman aktif eğitim yapan TOEFL IBT sınıfları bulabilirsiniz. İngiliz Akademi Dil Okulları, kendine özgü uyguladığı programlarla öğrencilerinin hep bir adım önde olmalarını sağlar. Alansal anlamda profesyonelleşmeyi amaçlayan İngiliz Akademi Dil Okulları, TOEFL IBT eğitimi veren hiçbir eğitmeni bir başka sınav hazırlık programı için kullanmaz.