Bize Yaz

×
Merhaba, Başarı Garantili Eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

IELTS

IELTS

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce'nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) veKonuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir. Sınav için en az 2 ay öncesinden başvuru yapmanızı öneririz çünkü kayıtlarda ilk gelen ilk hizmet alır kuralı çerçevesinde hareket edilmektedir.

Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 9.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır. IELTS uluslararası bir sınav olduğundan, birçok İngilizce aksan duyma ihtimali vardır. IELTS sınavında ‘geçti’ ya da ‘kaldı’ diye bir puanlandırma yoktur. Puanlama 1-9 bant sistemi üzerinden yapılır. Her eğitim kurumu veya organizasyon kendi IELTS not düzenlemesini kendisi yapmaktadır.

Sınav Sonuç Belgeleri 2 (iki) yıl geçerlidir. Yıl içerisinde istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz. İstediğiniz sonucu kullanmakta özgürsünüz. Sınav sonuçları sınavdan sonraki 13. gün internet sitesinde açıklanır. Sınav sonuç belgeniz sınavdan sonuçlar açıklandığı gün verdiğiniz adreslere postalanmaktadır. Sınav sonuç belgenizi güvenli bir yerde saklamanızı tavsiye ederiz. IELTS sınavına genel İngilizce programları öncesinde hazırlanılması Türkiye şartlarında İngilizce eğitimi alan bir aday için fazlasıyla tehlikelidir. Bu nedenle en az Advanced seviyesini bitirmiş olmak 6,5 ve üzeri bir skor alabilmek için uygun olacaktır.

Beylikdüzü IELTS kursu, İngiliz Akademi Dil Okulları size IELTS sınavına hazırlıkta kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Eğitmen kadromuz sadece IELTS hazırlığı veren, formasyon sahibi uzmanlardan oluşmaktadır. Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılır. IELTS sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ders verilmektedir. Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için sınav koşulları oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır.

İngiliz Akademi Dil Okulları’nda sınıf ortamları, öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde özenle düzenlenmiştir. Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken, bunların kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Eğitmenlerimiz, katılımcılarımızın sadece öğretmenleri değil, aynı zamanda koçları ve danışmanlarıdır. Ayrıca bizi diğer kurumlardan ayıran en önemli özelliğimiz de 100 saatlik özgün programımızdır. Derslerin tümü yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir. Kurumumuzda hem General hem de Academic formatlara uygun programlar bulunmaktadır. Uygun şartlarda eğitime başlamış öğrenci gruplarında 6,5 ve üzeri puan alma oranı %65 iken, programı düzenli takip eden ve verilen sorumlulukları harfiyen yerine getiren kişilerde 6,5 ve üzeri puan alma oranında %85–90 başarı sağlandığı gözlemlenmiştir.